Ginekologia

Ujędrnienie pochwy po porodach Kraków

TECHNOLOGIA:

Laser Er:YAG 

CZAS ZABIEGU:
30-60 min
REKONWALESCENCJA:
1-3 dni
WYKONUJE:
lekarz
LICZBA ZABIEGÓW:
1-3 co miesiąc

n

 

Ujędrnianie pochwy po porodach– na czym polega zabieg?

Choć przyjście na świat dziecka to najpiękniejsza chwila dla każdej mamy, to przebyty poród może wiązać się z dyskomfortem i różnego rodzaju skutkami ubocznymi takimi jak np. luźna pochwa czy zmniejszenie satysfakcji z życia intymnego. Na szczęście współczesna laseroterapia proponuje wiele zabiegów, które w skuteczny sposób pozwalają pozbyć się tych uporczywych problemów.

Ujędrnianie pochwy po porodach laserem to szybki i bezbolesny zabieg, który poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. Procedura zabiegowa polega na wprowadzeniu specjalnej głowicy laseraEr:YAG 2940 nm, emitującego wiązki światła na błonę śluzową pochwy. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe zawarte w tkankach kurczą się, tym samym skutkując wzrostem napięcia i elastyczności pochwy. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie.

Po zabiegu ujędrniania pochwy należy przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza specjalistę.

Ujędrnianie pochwy po porodach – dla kogo?

Ujędrnianie pochwy po porodach polecane jest w szczególności kobietom, które zmagają się z tzw. zespołem luźnej pochwy. Zabieg doskonale sprawdzi się również w przypadku braku satysfakcji z życia seksualnego po przebytym porodzie.

  • Wskazania
  • Efekty
  • Przeciwskazania do zabiegu
  • Przygotowanie do zabiegu
  • Postępowanie po zabiegu
Ujędrnienie pochwy po porodach Kraków