Wolumetria twarzy Kraków

Modelowanie owalu twarzy

TECHNOLOGIA:

Kwas hialuronowy

CZAS ZABIEGU:
30-60min.
REKONWALESCENCJA:
3-4 dni
WYKONUJE:
lekarz
LICZBA ZABIEGÓW:
1 co 12-18 m-cy
 

 

Na czym polega zabieg modelowania owalu twarzy

Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym (dawniej wolumetria twarzy) w Alfa Dental&Beauty polega na bardzo precyzyjnym podaniu preparatu po wcześniejszej diagnostyce za pomocą BeautiphicationCaliper ™.  Jest to urządzenie, które pozwala uzyskanie obiektywnych parametrów niezbędne do maksymalizacji piękna twarzy każdej osoby i dokładne określenie indywidualnych miejsc podania kwasu hialuronowego, co daje możliwość uzyskania spektakularnych, powtarzalnych efektów zabiegów. Pełny protokół zabiegowy obejmuje kości policzkowe, środkową część twarzy, w tym bruzdy nosowo – wargowe, okolicę wokół ust (kąciki, bruzdy palacza), podbródek, brodę oraz kąt żuchwy i dolną część policzka.

Integralną częścią tego zabiegu są tzw. nici hialuronowe, czyli kwas hialuronowy podany na różnych głębokościach skóry odpowiednią liniową techniką zgodnie z kierunkiem działania mięśni mimicznych twarzy, co zapobiega tworzeniu zmarszczek. Ilość preparatu kwasu hialuronowego podana w danym obszarze jest kwestią osobniczą zależną od wyniku badania wstępnego za pomocą BeautiphicationCalier, ale jest tak dobrana, by uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd.

W celu uzyskania lepszego efektu, zaleca się poprzedzenie zabiegu modelowania twarzy laseroterapią, która w naturalny sposób powoduje napięcie skóry, przygotowując ją na przyjęcie kwasu hialuronowego.

Zabieg polega na podaniu odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego, po uprzednim zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci kremu lub znieczulenia stomatologicznego. W Alfa Dental&Beauty używamy wyłącznie certyfikowanych preparatów, uznanych światowych marek, na życzenie pacjentki dobieramy preparaty wegańskie, nietestowane na zwierzętach.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, jednak ostateczny rezultat oceniamy po okresie około dwóch tygodni. Kwas hialuronowy wiąże wodę i układa się w tkankach kilkanaście dni. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy.

Po zakończeniu zabiegu Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Dla kogo?

Zabieg polecany jest osobom, które pragną zachować jak najdłużej młody wygląd, pozbyć się oznak starzenia i niedoskonałości. Wolumetria sprawdza się również w przypadku problemu zwiotczałej skóry i w celu redukcji zmarszczek.

Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast po zabiegu, więc jest to idealna propozycja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długą przerwę w codziennych obowiązkach.

  • Wskazania
  • Efekty
  • Przeciwskazania do zabiegu
  • Przygotowanie do zabiegu
  • Postępowanie po zabiegu
Wolumetria twarzy Kraków