Problem / rozwiązania

Endolifting twarzy Kraków

Trądzik aktywny

Trądzik to, innymi słowy, choroba skóry, w której dochodzi do nadmiernego wydzielania sebum oraz pobudzenia czynności gruczołów łojowych.

 • Więcej o trądziku aktywnym
Endolifting twarzy Kraków

Trądzik różowaty/ rumień/ naczynka na twarzy

Wyraźnie zaczerwienione policzki, rozszerzone naczynka, krostki oraz grudki na twarzy to problem, z którym boryka się wiele osób. Na tego typu zmiany i niedoskonałości szczególnie narażona jest cera delikatna, cienka i wrażliwa.

 • Więcej o trądziku różowatym, rumieniu oraz naczynkach na twarzy
Endolifting twarzy Kraków

Blizny po trądziku

Blizny po trądziku to dla wielu osób powód do kompleksów i zaniku pewności siebie. Tego typu niedoskonałości skóry zazwyczaj pojawiają się na twarzy, przez co są łatwe do zauważenia i mogą negatywnie wpływać na naszą samoocenę i poczucie własnej wartości.

 • Więcej o bliznach po trądziku
Endolifting twarzy Kraków

Rozszerzone pory

Pory to, innymi słowy, zakończenia mieszków włosowych, które są naturalnym elementem budowy naszej skóry. Natomiast rozszerzone pory są defektem kosmetycznym, który powstaje w wyniku nadmiernej produkcji gruczołów łojowych.

 • Więcej o rozszerzonych porach
Endolifting twarzy Kraków

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym i nie powinno nikogo dziwić – oczywiście w granicach normy. Nadmierne wypadanie włosów występuje w przypadku, gdy tracimy większą ilość włosów, czyli około 50-100 dziennie.

 • Więcej o wypadaniu włosów
Endolifting twarzy Kraków

Blizny pooperacyjne / pourazowe

Niezależnie od rodzaju, każda blizna jest zmianą powstałą z tkanki łącznej włóknistej, w miejscu, w którym nastąpił uraz. Zarówno blizny pooperacyjne, jak i powypadkowe mogą przybierać różne kształty i kolory.

 • Więcej o bliznach pooperacyjnych i pourazowych
Endolifting twarzy Kraków

Rozstępy

Rozstępy to nieestetyczne linie lub pofałdowania skórne, powstałe wskutek zerwania sieci włókien kolagenowych i elastyny w wyniku zbyt szybkiego rozciągania się skóry.

 • Więcej o rozstępach
Endolifting twarzy Kraków

Przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia słoneczne to charakterystyczne ciemnobrązowe plamki zlokalizowane najczęściej w okolicy brody, ust, policzków oraz czoła. Przebarwienia posłoneczne powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV.

 • Więcej o przebarwieniach posłonecznych
Endolifting twarzy Kraków

Melasma

Melasma to, innymi słowy, przebarwienia pigmentacyjne skóry, które charakteryzują się powstawaniem brązowych lub szarych plam na twarzy – zwykle na czole, policzkach, nosie, brodzie i wargach.

 • Jak powstaje melasma
Endolifting twarzy Kraków

Zmarszczki

Zmarszczki to pierwsze oznaki starzenia, które pojawiają się na naszej skórze wraz z wiekiem. Przyczyną powstawania tego typu zagłębień w skórze jest m.in. utrata włókien kolagenowych i elastyny, przesuszenie skóry, utrata jędrności i elastyczności skóry oraz ubytki kwasu hialuronowego.

 • Więcej o zmarszczkach
Endolifting twarzy Kraków

Utrata gęstości i jędrności skóry

Wraz z wiekiem w naszej skórze zmniejsza się ilość fibroblastów – komórek odpowiadających za wytwarzanie włókien kolagenowych i elastyny. Włókna te zapewniają naszej skórze odpowiednią gęstość, jędrność i elastyczność.

 • Więcej o utracie gęstości i jędrności skóry
Endolifting twarzy Kraków

Nierównomierny koloryt skóry

Gładka, pełna blasku i zadbana cera świadczy o doskonałej kondycji naszego organizmu. Natomiast nierównomierny koloryt skóry jest defektem urody, który niepotrzebnie może dodawać nam lat, powodować kompleksy i zanik atrakcyjności.

 • Więcej o nierównomiernym kolorycie skóry
Endolifting twarzy Kraków

Powiększanie ust

Piękne, jędrne, wyraziste i czerwone usta to marzenie wielu z nas. Nie bez powodu pełne usta uważane są za atrybut kobiecości. Natomiast zbyt małe, wąskie i asymetryczne usta sprawiają, że nasza twarz nabiera zupełnie innego wyrazu.

 • Więcej o powięszaniu ust