Laserowa

Implantologia Kraków

Uraz, próchnica, a także paradontoza mogą prowadzić do niezamierzonej utraty zębów. Dlatego tak ważnym jest odpowiednio przeprowadzony zabieg. 

TECHNOLOGIA:
Laser Er:YAG 2940 nm 
Laser diodowy
 

 

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Uraz, próchnica, a także paradontoza mogą prowadzić do niezamierzonej utraty zębów. Powstałe w ten sposób braki w uzębieniu można skutecznie i bezboleśnie uzupełnić wszczepami tytanowymi.

Implantologia Kraków to rozwiązanie dla pacjentów pragnących mieć piękny i zdrowy uśmiech. 

Implanty zębowe to wspaniałe rozwiązanie dla osób niezadowolonych z konwencjonalnych protez. Implant to element zastępujący korzeń własnego zęba. Zabieg implantacji jest bezbolesny i wymaga użycia jedynie znieczulenia miejscowego.

Często przy sprzyjających warunkach anatomicznych, można w dniu wszczepieniu implantu, wykonać tymczasowe uzupełnienie protetyczne, tak więc pacjent może od razu cieszyć się nowymi zębami. W przypadku zęba złamanego można w tym samum dniu usunąć ząb i założyć implant oraz wykonać koronę tymczasową.

Lasery w implantologii

Zastosowanie lasera erbowego pozwala na bardzo precyzyjne wyznaczenie toru wprowadzenia implantu zębowego i możliwość opracowania kości w sposób, który zapewnia optymalną pozycję wszczepu i dzięki temu doskonały efekt estetyczny prac protetycznych wykonywanych na implantach.

W przypadku ekstrakcji i natychmiastowej implantacji zastosowanie lasera Nd:YAG umożliwia dezynfekcję tkanek, co minimalizuje ryzyko nieprzyjęcia się wszczepu.

Pozabiegowe zastosowanie laserów niweluje obrzęki i zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu zapalnego oraz przyspiesza proces gojenia.

Precyzyjny laser Er:YAG to również idealne i niezastąpione narzędzie do usuwania tkanki ziarninowej z powierzchni kości oraz implantu w leczeniu zapalenia peri-implantitis, odsłanianiu implantu czy innych zabiegów chirurgicznych wspomagających implantologię.

Natomiast biomodulacyjne i bakteriobójcze działanie wiązki lasera Nd:YAG pozwala na skuteczne usuwanie patogenów i przyśpieszenie procesu osteointegracji.

Zalety stosowania laserów w implantologii:

  • krótszy czas gojenia
  • przyspieszony proces osteointegracji
  • działanie dezynfekujące i bakteriobójcze
  • redukcja odpowiedzi zapalnej
  • większe powodzenie implantacji
  • eliminacja powikłań pozabiegowych
  • większy komfort pacjenta

Implantologia Kraków to najwyższej klasy implanty zębowe. Pełna diagnostyka oraz kompleksowa opieka specjalistów. 

Implantologia Kraków