Laser frimy FOTONA

Skuteczność

Firma FOTONA jest globalnym liderem technologii laserowych, wykorzystywanych w różnych dziedzinach medycyny, w okulistyce, stomatologii, medycynie estetycznej i chirurgii.

Ponad 50 lat doświadczenia firmy Fotona zaowocowało stworzeniem bardzo zaawansowanych i wszechstronnych technologii laserowych, znanych na całym świecie.

Maksymalna wydajność

Głowice laserowe stosowane przez firmę Fotona, tryby operacyjne i zaawansowane technologie, gwarantują  wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo.

Laser frimy FOTONA
Zaawansowana platforma stomatologiczna.

Dzięki połączeniu dwóch najbardziej efektywnych laserów w stomatologii Er:YAG (2940nm) i Nd:YAG (1064nm) w jednym urządzeniu, zapewnia najszerszy zakres możliwych do wykonania zabiegów zarówno na tkankach twardych, jak i miękkich.

Wszystkie zabiegi wykonuje się przy użyciu wysoce absorbowanej długości fali lasera Er:YAG, bądź przy wykorzystaniu głęboko penetrującej długości lasera Nd:YAG. Laser   ten pozwala na wykonywanie precyzyjnych, bezpiecznych oraz wysoce skutecznych procedur z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej.

Laser Er:YAG/Nd:YAG umożliwia wykorzystanie koncepcji leczenia, w której łączy się dwie długości fal lasera w jednej terapii w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Laser Nd:YAG ze względu na głęboką penetrację i działanie bakteriobójcze i bio modulacyjne doskonale sprawdza się w zabiegach wymagających głębokiej dezynfekcji oraz koagulacji. Natomiast w przypadku lasera Er:YAG wykorzystywana jest niespotykanie wydajna w ablacji używana do opracowania tkanek twardych, jak i cięcia tkanek miękkich. Połączenie tych dwóch długości fal pozwala osiągać maksymalne wyniki terapeutyczne, przy minimalnej inwazyjności zabiegowej.

Opatentowane technologie

Laser firmy FOTONA został wyposażony w technologie zwiększające wydajność i bezpieczeństwo pracy.

- Tryb impulsów kwadratowych pozwala na uzyskanie wyjątkowo szybkiej prędkości opracowywania ubytków, zapewniając jednocześnie  precyzję.

Technologia  zmiennych impulsów kwadratowych pozwala na  osiągnięcie wprowadzonej wartości impulsu w ściśle określonym przedziale czasowym. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ wiązka lasera nie rozgrzewa otaczających tkanek.

Technologia kontroli zwrotnej impulsu mierzy wartość każdego emitowanego impulsu i porównuje go z wartością zadaną. Daje to pewność, że laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach. Dzięki tej technologii rozwiązany został problem niekontrolowanego spadku lub skoku mocy lasera podczas pracy, spotykany w mniej zaawansowanych rozwiązaniach.