Nasz zespół

Alfa Dental&Beauty

W Alfa Dental&Beauty pracuje zespół specjalistów z zakresu różnych dziedzin stomatologii, medycyny i kosmetologii z ogromnym doświadczeniem klinicznym i wiedzą teoretyczną zdobytą na licznych kursach w Polsce i za granicą. 

Współpraca doświadczonych klinicystów z różnych dziedzin pozwala na interdyscyplinarną opiekę i kompleksowe leczenie, nawet bardzo skomplikowanych przypadków.

Dr n. med. Marta Maciak

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2007 roku uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją. Doświadczenie zawodowe zdobywała prywatnych klinikach w Niemczech.
W latach 2004-2009 pracowała na stanowisku asystenta Białostockiego Uniwersytetu Medycznego, a w 2009 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z zakresu dermatologii. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej.

Jest absolwentką Międzynarodowych Studiów Akademii Stomatologii Laserowej (ALD) oraz zaawansowanej stomatologii laserowej BAIRD. Jest prezesem ALD (Academy of Laser Dentistry) Study Club Poland oraz AMERIAA Poland (American Aesthetic Association).

Autorka wielu publikacji z zakresu endodoncji, stomatologii i laseroterapii; od 2005 roku prowadzi wykłady i szkolenia praktyczne dla lekarzy w Polsce i na świecie w dziedzinie stomatologii estetycznej, medycyny estetycznej i zastosowania laserów, zarówno w stomatologii, jak i medycynie estetycznej.

Jest lekarzem obdarzonym cierpliwością, ciepłem i niezwykłymi umiejętnościami manualnymi.

Prywatnie miłośniczka żeglarstwa, turystyki górskiej i pasjonatka podróży.

lek.med. Oskar Leja

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie pracuje jako lekarz rezydent Medycyny Pracy oraz jest słuchaczem trzy letnich Podyplomowych Studiów Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Nieustannie rozwija swoje umiejętności na gruncie szeroko pojętej medycyny estetycznej i anti-aging uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach.

Specjalizuje się w zabiegach z użyciem botoksu, kwasu hialuronowego, pasjonuje się zabiegami rewitalizacji skóry, jak mezoterapia różnymi preparatami czy osoczem bogatopłytkowym.

Podczas pracy łączy różne techniki, aby efekt był dopasowany do twarzy pacjentki i wieku. Osiągnięte rezultaty pozwalają podkreślić naturalne piękno i zniwelować procesy starzenia.

Dr Oskar Leja, stosując wysokie standardy, stawia na naturalność i poprawę samopoczucia pacjentów. Zawsze słucha swoich pacjentów i stara się spełnić ich oczekiwania, jednocześnie dobierając najbardziej optymalne rozwiązania.Jako lekarz najbardziej ceni sobie holistyczne podejście do organizmu i problemów pacjentów, a w medycynie estetycznej na pierwszym miejscu stawia podkreślanie i uwydatnienie naturalnego piękna pacjentek/ów oraz spowalnianie procesów starzenia poprzez odpowiednio dobraną stymulację i rewitalizację.
W wolnej chwili miłośnik dobrego kina i muzyki.

LEK.MED. EWELINA KUBAŃSKA

Ukończyła wydział lekarskiego SUM w Katowicach, zdobyła specjalizację w zakresie neurologii i od 2007r. Pracuje na stanowisku kierowniczym w Oddziale Neurologicznym i Oddziale Udarowym Szpitala Wielospecjalistycznego w Chrzanowie. Obszar jej zainteresowań to leczenie i diagnostyka chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a w szczególności terapia migrenowych bólów głowy. Jest również absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie oraz czynnym członkiem PTMEiAA.

Przygodę z medycyną estetyczną, którą rozpoczęła wiele lat temu, przerodziła się w pasję. Swoją wiedzę Dr Ewelina Kubańska pogłębia na licznych szkoleniach w kraju i za granicą, a zdobyte doświadczenie wykorzystuje w codziennej praktyce. W pracy z pacjentami stawia przede wszystkim na holistyczne podejście, łącząc różne terapie, by osiągnąć jak najlepsze efekty wykonywanych zabiegów.

Dr Ewelina Kubańska wykonuje  wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej (korekta zmarszczek, leczenie nadpotliwości, bruksizm, migreny), wypełniaczy (korekta ust, wolumetria ) i mezoterapię.

Prywatnie — pasjonatka książek, podróży i aktywnego trybu życia- po intensywnym dniu pracy odpoczywa w klubie fitness :)

DR HAB. N. MED. MONIKA ZAMACHOWSKA

Absolwentka Collegium Medicum UJ CM. Od 1995 r. pracowała na Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Miejskim im Gabriela Narutowicza, później w Szpitalu Ginekologiczno - Położniczym im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie. W 2000r. Uzyskała specjalizację I stopnia z ginekologii i położnictwa. Była asystentem w Klinice Położnictwa, Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Doktor Monika ma bardzo dobry kontakt z pacjentkami, w trakcie wizyt omawiane są nie tylko problemy ginekologiczne, ale także seksualne pacjentek. Coraz częstsze porady z zakresu seksuologii skłoniły ją do ukończenia studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej w SWPS w Katowicach. Medycyna estetyczna jest jedną z gałęzi, w której doktor Monika nieustannie się kształci, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej w zakresie rewitalizacji i korekcji obszarów intymnych. 

Dzięki połączeniu wiedzy z zakresu ginekologii, seksuologii i medycyny estetycznej możliwe jest zdiagnozowanie problemu i indywidualnie dobrane leczenie, zgodnie z oczekiwaniami pacjentki, dla uzyskania optymalnych efektów terapeutycznych. Dodatkowo Doktor Monika wykonuje zabiegi dla kobiet pragnących poprawić kształt pośladków, zlikwidować „pelikany”, czy zredukować cellulit i tkankę tłuszczową.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem Panów na zabiegi medycyny estetycznej w obszarze genitalnym, ukończyła kursy rewitalizacji i powiększania penisa. W tym przypadku pacjenci również mogą liczyć na całościową opiekę seksuologiczno-estetyczną.

Doktor Monika pracuje również  naukowo w zakresie historii medycyny. Podstawowym problemem badawczym, którym się zajmuje to historia ginekologii i położnictwa. W 2008 roku obroniła doktorat w zakresie medycyny, którego tematem była historia polskiej balneologii, a w 2020 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauki humanistycznych za monografię: „Zasługi naukowe XIX-wiecznych polskich lekarzy ginekologów z ośrodków pozaakademickich”.

Prywatnie, pasjonatka turystyki rowerowej i narciarstwa zjazdowego. Miłośniczka gór, jogi, żeglarstwa i tańca brzucha.

DR N. MED. ARKADIUSZ MAKOWIECKI

Ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu w 1993 roku. W 1996 roku uzyskał pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej. Pierwsze szkolenie w zakresie implantologii stomatologicznej odbył w 1996 roku.

Od tego czasu pogłębia wiedzę i doskonali umiejętności uczestnicząc w szkoleniach w kraju i za granicą.

Prowadzi też wykłady dla lekarzy oraz uczestniczy w programach naukowych z zakresu chirurgii i implantologii realizowanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Autor publikacji z dziedziny implantologii.

Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej będącego częścią Europejskiego Towarzystwa Implantologicznego ( OSIS-EDI) oraz Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego ( PSI-ICOI/ DGOI). Od 1993 prowadzi praktykę stomatologiczna oraz współpracuje z licznymi klinikami jako lekarz implantujący. Arkadiusz Makowiecki jest także lekarzem- konsultantem firm Thommen i Osstell w Polsce.

Jolanta Bąba

Dyplomowana higienistka stomatologiczna związana z Alfa Dental&Beauty od 2009 r.
Pracuje na stanowisku asystentki i higienistki stomatologicznej.

Uwielbia poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach, webinariach i czytając fachową literaturę.

Ukończyła liczne kursy, dzięki którym podwyższa swoje kompetencje i nieustannie rozwija w zakresie profilaktyki, profesjonalnej higienizacji, ergonomii i innych dziedzin, dzięki czemu jest na bieżąco z nowościami stomatologicznymi.

Jako asystentka pracuje przy wszystkich zabiegach, poczynając od endodoncji, a na implantologii kończąc. Zawsze dba o komfort pacjenta, a z lekarzami tworzy zgrany team, dzięki czemu zabiegi przebiegają bardzo sprawnie.

Podczas pracy jako higienistka, dokłada wszelkich starań, by zabiegi były wykonane bardzo dokładnie. Jest przy tym bardzo delikatna, cierpliwa i łatwo nawiązuje ciepłą relację z Pacjentami, nawet najmłodszymi.

Jest bardzo empatyczną osobą, z niezwykle optymistycznym nastawieniem.

Prywatnie pasjonatka kolarstwa, fitness i zdrowego stylu życia.

Renata Bugajska

Mgr inż. Renata Bugajska
Absolwentka AGH i. S. Staszica w Krakowie, dodatkowo uzyskała certyfikat zawodowy „Manager biura ze specjalizacją kadry i płace. Specjalista do spraw ochrony danych osobowych w placówce medycznej i gabinecie stomatologicznym.

Z Alfa Dental&Beauty związana od 2009 r. Pracuje na stanowisku rejestratorki i specjalisty do spraw administracyjnych.

Sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w licznych szkoleniach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Jest osobą ceniącą szczere i otwarte relacje. W pracy wykazuje się dużym zaangażowaniem, lojalnością i bardzo profesjonalnym podejściem.
Jest bardzo życzliwą, pozytywnie nastawioną do ludzi i otwartą osobą. Uśmiech zawsze gości na jej twarzy i chętnie odpowiada na wszystkie pytania dotyczące procesu leczenia.

To właśnie jej miły głos usłyszycie Państwo dzwoniąc do naszej recepcji.
Prywatnie pasjonatka muzyki i podróży.

Karolina Orłowska

Magister kosmetologii ze specjalizacją medyczną. Tytuł magistra uzyskała na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Swoje zainteresowania kieruje w stronę zabiegów z zakresu biorewitalizacji skóry oraz terapii owłosionej skory głowy.
Stale podnosi swoje kompetencje biorąc udział w różnych szkoleniach, konferencjach oraz webinarach.

Najbardziej interesują ją nowoczesne techniki zabiegów iniekcyjnych, takich jak mezoterapia igłowa oraz laseroterapia.

Uważa, że szczegółowa konsultacja oraz przygotowanie indywidualnego planu zabiegowego w oparciu o różne technologie przekłada się na spektakularne efekty terapeutyczne.
W pracy kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta, dobierając najskuteczniejsze metody redukcji problemu. Na pierwszym miejscu zawsze stawia zadowolenie klienta, kieruje się empatią oraz przykłada dużą wagę do budowania pozytywnych relacji ze swoimi pacjentami.

Dodatkowo interesuje się makijażem oraz sztuką.

Mgr inż. Magdalena Janowska-Kubik

Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoty Promocji Zdrowia oraz Politechniki Krakowskiej na wydziale Technologii Chemicznej.

W 2012 r. uzyskała tytuł magistra inżyniera z dziedziny technologii kosmetyków. W 2005 roku ukończyła studia podyplomowe, osiągając tytuł masażysty drugiego stopnia.

Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych kursach, konferencjach i webinarach. Specjalizuje się w mezoterapiimikroigłowej, laseroterapii, karboksyterapii. Wykonuje zabiegi z zakresu progresywnych biorewitalizacji skóry, zaawansowanych technik złuszczań i terapii cer problematycznych.

Kosmetologia jest jej pasją, a kontakt z ludźmi oraz możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem to dla niej prawdziwa przyjemność. Specjalizuje sięw zabiegach na twarz i ciało, a 11-letnie doświadczenie pozwala na indywidualny dobór terapii do pacjenta.
W Alfa Dental&Beautyceni sobie profesjonalizm kliniki, najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów jak i personelu, a także pracę na nowoczesnych laserach, gwarantujących pożądane rezultaty zabiegowe.

Na pierwszym miejscu stawia satysfakcję pacjentów, dlatego do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Zwolenniczka holistycznego podejścia do urody.