Trychologia

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Kraków

TECHNOLOGIA:

Osocze/fibryna

CZAS ZABIEGU:
30 do min ze znieczuleniem
REKONWALESCENCJA:
1-3 dni
WYKONUJE:
lekarz
LICZBA ZABIEGÓW:
1-3 co miesiąc
 

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest autologicznym koncentratem własnych płytek krwi i związanych z nimi czynników wzrostu. Leczenie polega na wprowadzeniu wstrzykniętego osocza, które jest pobierane od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem i odpowiednio przygotowane. Osocze takie jest wprowadzane do skóry głowy. Dzięki czynnikom wzrostu we krwi fibroblasty są pobudzane do namnażania, wydzielania kolagenu i elastyny ​​oraz odbudowy skóry. Dodatkowo czynniki wzrostu wspomagają proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra jest lepiej ukrwiona.

Inną ważną funkcją czynników wzrostu jest aktywacja mezenchymalnych komórek macierzystych. Po zabiegu włosy stają się grubsze, odżywione, mocniejsze i mniej łamliwe. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się zrobienie miesięcznej przerwy na wykonanie serii zabiegów.

Dla kogo mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Kraków w salonie Alfa Dental & Beauty polecana jest dla osób, które chcą: zredukować wypadanie włosów, pobudzić ukrwienie skóry głowy i wzrostu włosów, zwiększyć grubość i gęstość włosów jak również nawilżyć i odżywić skórę głowy. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ma również działanie przeciwzapalne.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Kraków

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza?

Zabieg na włosy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jedyne, o czym należy pamiętać, to tydzień przed wstrzyknięciem preparatu w skórę głowy, odstawić antykoagulanty i niesteroidowe leki przeciwzapalne tj. aspirynę, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen czy naproksen. W dniu zabiegu warto pić dużo płynów (od 1,5 – 2 litry wody) i odstawić alkohol.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz kieruje pacjenta na konsultację lekarską z trychologiem, podczas której specjalista przeprowadza wywiad lekarski. Wykonuje również badanie trychoskopowe włosów i skóry głowy, dzięki czemu może dokładnie przeanalizować stan włosów i wykryć przyczynę problemu. Jest to sposób na wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii.

Zanim lekarz zaaplikuje osocze bogatopłytkowe na skórę głowy, pobiera niewielką ilość krwi pacjenta, a następnie umieszcza pobraną substancję w specjalnej wirówce. W tym urządzeniu osocze jest oddzielane wraz z koncentratem płytek krwi od pozostałych składników krwi (czerwonych oraz białych krwinek). Po otrzymaniu osocza umieszcza się je w strzykawce i nakłada na skórę głowy. Stosuje się małe, cienkie i krótkie igły. 

Osocze podawane jest pacjentowi dokładnie tak, jak podczas mezoterapii. Dzięki temu pacjenci nie muszą obawiać się wystąpienia rozległych stanów zapalnych czy zaczerwienień.

Leczenie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym trwa około 30-60 minut i zwykle wykonuje go w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjenci nie muszą obawiać się bólu podczas zabiegu. Warto jednak mieć na uwadze, że aby cieszyć się zadowalającymi efektami, zaleca się wykonanie serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego od 3 do 4 razy co 4-6 tygodni.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Kraków w salonie Alfa Dental & Beauty to bezpieczeństwo i wysoka jakość wykonywanych zabiegów przez naszych lekarzy.