Stomatologia

Stomatologia zachowawcza Kraków

Laserowe leczenie zębów to najmniej inwazyjna metoda dostępna na rynku.

Opracowywanie ubytków jest całkowicie bezbolesne, a nieprzyjemne wibracje oraz dźwięk wiertła wyeliminowane.

TECHNOLOGIA:
Laser Er:YAG 2940 nm 
Laser diodowy

 

Leczenie zębów Kraków za pomocą lasera

Laser, który używany jest w stomatologii zachowawczej działa selektywnie oraz pozwala na usuwanie tylko próchniczo zmienionych tkanek zęba, zachowując natomiast jego zdrowe struktury.

Działanie bakteriobójcze również bio modulacyjne sprawia, że ryzyko powikłań pozabiegowych jest minimalne, a gojenie się ran przyśpieszone.  Konieczność antybiotykoterapii jest praktycznie wyeliminowana podczas zabiegu laserowej stomatologii zachowawczej.

Stomatologia zachowawcza Kraków - leczenie zębów za pomocą lasera przebiega szybciej i jest skuteczne.

Laseroterapia jest bardziej precyzyjna w porównaniu do tradycyjnych metod używanych w stomatologii. Pozwala lekarzowi stomatologii na opracowywanie tkanek miękkich oraz twardych w ściśle określonym punkcie. Poprzez odpowiednią zmianę parametrów pracy możemy oddziaływać na konkretną tkankę, np. podczas opracowywania ubytków nie uszkodzimy przy tym dziąsła, a podczas opracowywania tkanek miękkich nie zniszczymy natomiast szkliwa zębów.

Praca laserem w stomatologii zachowawczej jest bardziej komfortowa również i dla lekarza, ponieważ nie występuje ryzyko przenoszenia naprężeń czy np. wibracji na nadgarstek operatora. Poprzez zminimalizowane krwawienie podczas zabiegu lekarz ma lepszą widoczność pola zabiegowego.

Stomatologia zachowawcza - laseroterapia w stomatologii to najdelikatniejsza metoda leczenia zębów, a nowoczesne systemy laserowe Fotona które posiadamy w naszym gabinecie przenoszą tę koncepcję na najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Opracowywanie ubytków laserem Er:YAG jest:

  • bezkontaktowe
  • bezbolesne
  • precyzyjne i szybsze do przeprowadzenia.
  • nie wymaga podawania znieczulenia, dzięki czemu nawet pacjenci z niskim progiem odczuwania bólu będą w pełni zadowoleni z procesu leczenia.

Alfa Dental & Beauty w Krakowie.