Platforma

Firmy ETHEREA 

Brazylijsko-amerykański system laserowy to platforma, która dzięki połączeniu różnorodnych technologii laserowych daje możliwość zastosowanie w różnych wskazaniach zabiegowych.

Bezpieczeństwo i certyfikaty

Skuteczność Platformy laserowej firmy VYDENCE potwierdzają liczne badania kliniczne, bezpieczeństwo certyfikaty – FDA, CE, CAN/CSA oraz ANVISA.

Jest to inteligentnie opracowana platforma z możliwością rozbudowy, w której połączono najnowsze technologie laserowe i świetlne.

7 urządzeń w jednej platformie:

› IPL:  technologia IPL,
› wysokiej mocy światło podczerwone,
› 1064: długi impuls laserowy Nd: YAG,
› 1064 i KTP 532 : frakcyjny laser Nd: YAG,
› 1340 : frakcyjny laser Nd: YAP,
› 1540: frakcyjny laser Er: GLASS,
› 2940: frakcyjny laser Er: YAG.

Technologa Podwójnej Fali frakcyjny laserEr: YAG (2940 nm)

Jest jedną z cech współczesnego frakcyjnegoablacyjnego resurfacingu.

Technologia Podwójnej Fali zapewnia w pełni kontrolowany poziom ablacji i koagulacji w tkankach, co pozwala używać jej również na obszarach innych niż twarz. Technologia ta łączy frakcyjną ablację i koagulację erbową (na gorąco i na zimno), zmniejszając uszkodzenia termiczne w tkance, jednocześnie stymulując neokolagenezę, co skutkuje mniejszą liczbą powikłań i działań niepożądanych, zwiększonym bezpieczeństwem, krótszym czasem rekonwalescencji oraz mniejszym odczuwaniem bólu przez pacjentów w porównaniu z tradycyjną technologią lasera CO2, a co najważniejsze spektakularnymi wynikami.

Głowica wykorzystywana do tych zabiegów oferuje trzy tryby pracy: impuls ablacyjny (o szerokości impulsu 300–500 us), impulskoagulacji (o szerokości większej niż 1 ms) i tryb Podwójnej Fali, gdzie przy jednym strzale zachodzi ablacjai koagulacja.

Posiada ona szeroki zakres intensywności zabiegowej, pozwalając na łączenie zabiegów o różnym poziomie agresywności. System podwójnego impulsu oraz ulepszony system optyczny dla osiągnięcia dokładności, skuteczności oraz bezpieczeństwa.

Dzięki systemowi wymiennych soczewek oraz głowic możliwe jest przeprowadzenie następujących terapii:

1. RESURFACING FRAKCYJNY – maksymalny remodeling skóry, odmładzanie frakcyjne, redukcja wiotkości skóry, głębokich bruzd i zmarszczek. Zabieg polega na usunięciu wierzchnich warstw naskórka z jednoczesną stymulacją syntezy kolagenu w skórze właściwej. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych laserowych opcji terapeutycznych dostępnych na rynku, oferująca bezpieczne i niezwykle skuteczne efekty przy względnie krótkim okresie rekonwalescencji.
2. PEELING LASEROWY – nowoczesna i najbardziej precyzyjna metoda usuwania wierzchniej warstwy naskórka w porównaniu z zabiegami mechanicznymi (mikrodermabrazja) i chemicznymi (peelingi kwasami). Zabieg wygładza, zwęża pory, poprawia strukturę skóry i ujednolica jej kolorytu.

POPRAWA ZDROWIA INTYMNEGO KOBIET – Rewolucyjna metoda, która zapewnia ogólną poprawę zdrowia intymnego kobiet oraz ich samopoczucia, również w fazie postmenopauzalnej. Precyzyjnie, skutecznie i bezpiecznie zwalcza niedogodności związane z atrofią sromu i pochwy, suchością, podrażnieniami i infekcjami intymnymi.

Głowica Podwójnej Fali jest przeznaczona do ablacyjnych zabiegów laserowych z wykorzystaniem lub bez wykorzystania opcji frakcjonowania: frakcyjnego resurfacingu, fotoodmładzania, stymulacji kolagenu, aby redukować płytkie i głębsze zmarszczki, blizny, rogowacenie, brodawki oraz do powierzchownej waporyzacji tkanki, koagulacji i ablacji.

Dodatkowo za pomocą aplikatora wewnątrzustnego można przeprowadzać zabiegi stymulacji kolagenu od wnętrza śluzówek jamy ustnej, a dzięki końcówce ginekologicznej– zregenerować miejsca intymne oraz wykonać zabiegi zmniejszając problem nietrzymania moczu.


Opatentowana technologia Nd:YAP 1340 nm

Opatentowana technologia Nd:YAP 1340 nm

Laser frakcyjny nieablacyjny emituje długość fali podczerwieni 1340nm zapewniając większą skuteczność przy krótszym czasie regeneracji niż tradycyjne lasery 1550nm i oferuje możliwość obróbki frakcyjnej w głębszych warstwach skóry, generując wyższą temperaturę w tkance podskórnej. Laser penetruje skórę 9 razy głębiej , co gwarantuje skuteczność kliniczną i przewidywalne wyniki terapii.

Technologia Nd:YAP oferuje nieablacyjny zabieg frakcyjny, który daje widoczne efekty od pierwszej sesji zabiegowej, z jednoczesną gwarancją bezpieczeństwa i zaspokajając zapotrzebowanie pacjentów na nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne bez okresu rekonwalescencji.

Dzięki swojej zdolności do stymulowania wzrostu kolagenu sprawdza się nie tylko w zabiegach globalnego odmładzania skóry, ale również jest przydatny dla pacjentów ze zmianami tekstury skóry takimi jak blizny potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne. Jest to również skuteczna broń w redukcji rozstępów oraz terapii łysienia kobiet i mężczyzn.

Posiada szeroki zakres intensywności zabiegowej oraz nowy frakcyjny system optyczny  z kwadratowym układem punktów mikrofrakcjonowanej wiązki dla  większej dokładności, skuteczności oraz bezpieczeństwa.

Dzięki systemowi wymiennych soczewek możliwe jest przeprowadzenie następujących terapii:
 
1. Laserowe odmładzanie, redukcja zmarszczek i bruzd
młoda i pełna blasku skóra dzięki działaniu lasera. Mikroskopijne kolumny energii, które penetrują naskórek docierają głęboko do skóry właściwej, dokładnie tam, gdzie znajduje się kolagen. Dzięki głębokiej penetracji wytworzeniu większej ilości ciepła w tkance laser powoduje głęboką stymulację oraz przebudowę kolagenu co skutkuje wygładzeniem drobnych i umiarkowanych zmarszczek. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wygładzona, odzyskuje jednolity, zdrowy koloryt, poprawia się jej napięcie i elastyczność.
2. Stymulacja kolagenu w laserowej terapii blizn
 skuteczne rozwiązanie w terapii różnego rodzaju trądzików, redukcji i wygładzeniu blizn pourazowych i pooperacyjnych. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu–„dziurkowaniu”blizn mikroskopijną wiązką laserową. Za wygląd blizny po zagojeniu czy będzie gładka i praktycznie niewidoczna, czy nierówna i pozaciągana,  odpowiadają włókna kolagenowe - ich jakość, ilość, ułożenie przestrzenne. Dlatego ważne jest, aby wspomóc naturalne procesy kształtowania kolagenu. Każdy obszar poddany działaniu wiązki laserowej zapoczątkowuje szybką przebudowę blizny, pobudzając proces regeneracji. 
 
Zabieg ten pozwala na usuwanie zarówno starych jak i świeżych blizn. Przy bliznach  mających więcej niż 1 rok musimy wykonać więcej zabiegów, ale uzyskujemy efekt bardziej gładkiej skóry, która niewiele różni się od otaczającej ją zdrowej. W przypadku blizn świeżych rezultaty postępują niezwykle szybko.
3. Głęboki remodeling skóry i terapia rozstępów
jest to jedna opcja terapeutyczna, oferująca efektywne leczenie bez okresu rekonwalescencji. Kompleksowe rozwiązanie dają efekty w przypadku starych rozstępów, które z każdą sesją stają się coraz mniej widoczne, a w konsekwencji uzyskujemy efekt napiętej, bardziej gładkiej skóry, która niewiele się różni od otaczającej ją zdrowej. W przypadku świeżych czerwonych rozstępów energia lasera działa na poziomie podskórnym na włókna kolagenu oraz czerwony barwnik hemoglobinę. 

Pobudzone w ten sposób procesy regeneracji, intensywnie stymulują neokolagnezę i widocznie zmniejszają problem zaczerwienienia skóry, bez ryzyka bezpośredniego uszkodzenia naskórka. Wynikiem tego jest szybka poprawa kondycji skóry, wypłycenie rozstępów, redukcja zaczerwienienia w obrębie rozstępów.

4. Terapia łysienia kobiet i mężczyzn
rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn cierpiących na problem nadmiernego wypadania włosów z różnych przyczyn: zakłócony cykl życia włosa, choroby o podłożu zapalnym, autoimmunologicznym i hormonalnym, niedobory witamin i minerałów, zaburzenia hormonalne, stres, pocovidowe. Moc lasera frakcyjnego oddziałuje bezpośrednio na mieszki włosowe, pobudza mikrokrążenie w obszarze skóry głowy, zwiększa metabolizm komórkowy i przepływ składników odżywczych do mieszków włosowych, stymulując ich wzrost. Zahamowanie wypadania włosów można obserwować już po pierwszym zabiegu, a każdy kolejny zabieg pobudza komórki mieszków włosowych do wzrostu i następuje ich stopniowe odrastanie.

IPL  (Intense Pulse Light)

IPL  posiada cyfrowy, zintegrowany system kalibracji dla pomiaru energii wyjściowej światła oraz strzeżoną patentem technologię zwaną impulsem fali prostokątnej wykorzystującą mikroprocesorowe impulsy dla jeszcze lepszych rezultatów terapii i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dzięki systemowi wymiennych filtrów możliwe jest przeprowadzenie następujących terapii:

1. Fotoodmładzanie IPL
Regenerowanie skóry i zapobieganie jej starzeniu

Fotoodmładzanie odnosi się do stosowania światła IPL do leczenia stanów związanych z uszkodzeniami skóry wywołanymi przez słońce. IPL wykorzystuje szerokie spektrum światła, które jest pochłaniane głównie przez melaninę i oksyhemoglobinę, dzięki czemu skutecznie zmniejsza widoczność przebarwień posłonecznych, naczyń włosowatych, elastozy i drobnych zmarszczek. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest rewitalizacja i wygładzenie struktury skóry, zwężenie rozszerzonych porów, spłycenie bruzd i zmarszczek z jednoczesnym wyrównaniem kolorytu skóry oraz ogólną poprawą jej stanu, pobudzenie syntezy kolagenu dla ujędrnienia i poprawy napięcia skóry.

2. Terapia trądziku IPL 
Działanie przeciwzapalne i antybakteryjne

Działanie zabiegu IPL  polega na zmniejszeniu ilości stanów zapalnych z jednoczesnym przyspieszeniem gojenia tych, które pojawiły się już na skórze. Zabieg powoduje niszczenie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych, przyspiesza gojenie stanów zapalnych oraz zmniejsza aktywność gruczołów łojowych w skórze.

3. Redukcja rumienia IPL 
Zamykanie drobnych naczyń krwionośnych na twarzy oraz skrzydełkach nosa IPL 
Terapia trądziku różowatego IPL  

IPL  to skuteczna i bezpieczna terapia różnorodnych zmian naczyniowych, które powstały na różnym podłożu. Zabieg zamyka powierzchowne popękane naczynka, radykalnie zmniejsza lub całkowicie eliminuje rumień, zaczerwienienie twarzy, pomaga ograniczyć powstawanie zmian w przebiegu trądziku różowatego. Dzięki możliwości wyboru wielu filtrów i unikalnej technologii możemy koagulować każdy podtyp naczyń włosowatych, zmniejszając zaczerwienienie i jednocześnie wyzwalając neokolagenezę (produkcję kolagenu) wzmacniamy skórę i ograniczamy nawroty choroby.

4. Usuwanie przebarwień posłonecznych IPL 
Redukcja melazmy IPL

IPL to nowe podejście do usuwania zmian barwnikowych. Komórki pigmentu w skórze pochłaniają światło i zamieniają je na ciepło, następuje rozbicie i zniszczenie nadmiernie zgromadzonej melaniny. W konsekwencji nie tylko pozbywamy się nieestetycznych plam, ale również wyrównujemy koloryt skóry, która staje się bardziej jędrna, sprężysta i promienna.