Laseroterapia

Usuwanie kępek żółtych kraków

TECHNOLOGIA:

Laser Er:YAG 2940 nm

CZAS ZABIEGU:
30-60min.
REKONWALESCENCJA:
3-4
WYKONUJE:
lekarz
LICZBA ZABIEGÓW:
1-2
 

 

Na czym polega laserowe usuwanie kępek żółtych Kraków?

Kępki żółte, nazywane również żółtakami to grudkowe zmiany o żółtym zabarwieniu występujące głównie na środkowej części powieki górnej. Mogą być również rozłożone na całej powierzchni powiek. Choć nie są bezpośrednim zagrożeniem dla życia, to wiele osób decyduje się na ich usunięcie ze względów estetycznych.

Kępki żółte powstają w wyniku gromadzenia się złogów tłuszczu pod skórą. Pojawienie się tego typu zmian na skórze może oznaczać zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu, a co za tym idzie wzrostu frakcji LDL w stosunku do HDL.

Jednym ze skutecznych sposobów pozbycia się tego typu zmian jest współczesna laseroterapia. W Alfa Dental&Beauty do usuwania kępek żółtych używamy lasera Er:YAG 2940 nm, który gwarantuje nie tylko brak okresu rekonwalescencji, wysoką skuteczność oraz precyzję usuwania zmian, ale również brak występowania krwawienia, bezbolesność procedury oraz minimalne ryzyko powstawania blizn. 

Laserowe usuwanie kępek żółtych zawsze poprzedzone jest konsultacją wstępną z naszym lekarzem specjalistą

Zabieg laserowego usuwania kępek żółtych trwa kilkanaście minut i polega na odparowaniu zmiany wiązką światła laserowego, nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek.

Na skórze objętej zabiegiem widoczna jest niewielka ranka, która ulega zagojeniu w ciągu kilku dni.
Po zakończeniu procedury zabiegowej nasz specjalista przekazuje Pacjentowi zalecanie dotyczące postępowania po zabiegu.

Laserowe usuwanie kępek żółtych Kraków – dla kogo?

Usuwanie kępek żółtych to procedura zabiegowa przeznaczona w szczególności dla osób, które chcą pozbyć się kępek żółtych niezależnie od miejsca występowania. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w celach estetycznych.

  • Wskazania
  • Efekty
  • Przeciwskazania do zabiegu
  • Przygotowanie do zabiegu
  • Postępowanie po zabiegu
Usuwanie kępek żółtych Kraków

Efekty zabiegu