Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów wśród kobiet w medycynie estetycznej. Która z nas nie marzy o pięknych i pełnych ustach?

 

Idealne usta, czy to możliwe?​

 

Oczywiście, że tak. Ładnie wyprofilowane, pełne usta to zdecydowanie ważny atrybut kobiecej urody. W dzisiejszych czasach dostępnych jest naprawdę wiele możliwości, aby Twoje usta wyglądały tak, jak tego zapragniesz. Sztuczkami makijażowymi można również osiągnąć ciekawy efekt, ale minusem jest to, że taki makijaż na ustach nie jest trwały. Aby usta wyglądały pięknie i zmysłowo, a zarazem naturalnie — to pracochłonne zadanie. 

Jak zatem powiększyć, ustać i zachować długotrwały efekt? Powiększanie ust kwasem hialuronowym jako wypełniacz to rozwiązanie, które warto rozważyć, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

Czym jest kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy należy do grupy glikozaminoglikanów (GAG) i jest składnikiem macierzy międzykomórkowej (przestrzeni wypełniającej komórki skóry, w której znajdują się też białka młodości – włókna kolagenowe i elastynowe), decydując o tym, że skóra jest jędrna, gęsta, gładka i sprężysta Kwas hialuronowy. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość stopniowo maleje, co powoduje, że skóra staje się bardziej wiotka, sucha i wrażliwa na czynniki zewnętrzne, a na skórze pojawiają się zmarszczki.

Pierwsze efekty powiększania usta kwasem hialuronowym widoczne są od razu po zabiegu, jednak ostateczny rezultat oceniamy po okresie około dwóch tygodni. Kwas hialuronowy wiąże wodę i układa się w tkankach kilkanaście dni. Efekt zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy.

 

Wskazania do wykonania zabiegu, jakim jest powiększanie ust kwasem hialuronowym

 

  • wiotkość ust
  • asymetria ust,
  • mała objętość ust,
  • dysproporcja między dolną i górną wargą
  • nierówny lub zbyt jasny kolor ust,
  • opadające kąciki ust,
  • zmarszczki wokół ust,
  • niewystarczające nawilżenie skóry ust.

Czy powiększanie ust jest tylko dla osób w młodym wieku?

 

Zabiegi powiększania oraz konturowania ust są dostępne dla pacjentek w każdym wieku. Zabieg ten wybierają Panie, które nie są zadowolone z objętości swoich usta. Po zakończeniu zabiegu Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

W Alfa Dental&Beauty stosujemy wyłącznie certyfikowane preparaty, uznanych światowych marek (na życzenie pacjentki dobieramy preparaty vegańskie, nie testowane na zwierzętach).