Kwas hialuronowy wypełnia oraz unosi skórę twarzy, co daje wrażenie pełniejszej i młodszej twarzy. Wypełnianie objętości twarzy kwasem hialuronowym ma na celu przywrócenie młodzieńczego wyglądu. 

Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym (dawniej wolumetria twarzy) to zabieg, który ma na celu podnieść owal twarzy, zwiększyć objętość, a nawet skorygować kształt nosa czy policzków, a to wszystko bez użycia skalpela.

 

Wolumetria twarzy — dlaczego warto​

 

Skóra z wiekiem traci elastyczność oraz jędrność, z czasem staje się wiotka i opada. Zmienia się przez to kontur naszej twarzy. Zabieg z dziedziny medycyny estetycznej pomoże zatrzymać oznaki starzenia skóry, wyrówna kontury i podniesie owal twarzy. Prócz tego, zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nawilży skórę oraz przyczyni się do spłycenia zmarszczek, oraz bruzd. Pełny protokół zabiegowy obejmuje kości policzkowe, środkową część twarzy, w tym bruzdy nosowo – wargowe, okolicę wokół ust (kąciki, bruzdy palacza), podbródek, brodę oraz kąt żuchwy i dolną część policzka.

 

Pierwsze efekty zabiegu wolumetrii twarzy — kiedy widoczne

 

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, jednak ostateczny rezultat oceniamy po okresie około dwóch tygodni. Kwas hialuronowy wiąże wodę i układa się w tkankach kilkanaście dni. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy.

Po zakończeniu zabiegu Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu

 

  • Wyrównanie ubytków objętości i poprawa owalu twarzy
  • Uwydatnienie kości policzkowych
  • Modelowanie policzków
  • Konturowanie linii żuchwy
  • Unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
  • Pogłębione bruzdy nosowo-wargowe
  • Opadanie tkanek w środkowym piętrze twarzy.

 

Jak przygotować się do zabiegu

 

Każdy zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. W dniu konsultacji należy rzetelnie wypełnić kartę zabiegową. Podczas rozmowy, lekarz dokonuje analizy problemu, omawia plan terapii oraz oczekiwane do osiągnięcia rezultaty.

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych, w tym aspiryny, ze względu na zwiększone ryzyko powstawania krwiaków w miejscu wkłuć.

Zalecane jest zażywanie vit. C i rutyny, w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych.