Laser Er:YAG 2940 nm

Laserowe wybielanie zębów Kraków

Bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów w Krakowie przy użyciu lasera ER:YAG 2940 NM.
Śnieżnobiały uśmiech na wyciągnięcie ręki.

TECHNOLOGIA:
Laser Er:YAG 2940 nm 
Laser diodowy
 

 

Wybielanie zębów technologią laserową

Preparaty na wybielanie zębów, które dostępne w aptekach dają słaby i krótkotrwały efekt. Najbardziej zaawansowaną metodą jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej polega ona na nakładaniu preparatu na zęby, a następnie przyśpieszaniu jego działania za pomocą ciepła dostarczanego za pośrednictwem lampy halogenowej czy diody Led. Niekiedy jednak niepożądane, termiczne oddziaływanie światła może nieść za sobą nieodwracalne, negatywne skutki, takie jak nadwrażliwość zębów.

Dlaczego zatem warto postawić na zabieg laserowy podczas wybielania zębów?

Procedura laserowego wybielania zębów Kraków  to szybki, delkatny i nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możesz mieć piękny uśmiech. Wykorzystuje wiązkę lasera Er:YAG, która jest najlepiej absorbowana w wodzie, czyli w głównym składniku materiałów wybielających. Wiązka lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w cienkiej warstwie żelu wybielającego i nie przenika do głębszych struktur zęba, jak ma to miejsce w przypadku innych metod wybielania zębów. Cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania materiału wybielającego, a co za tym idzie proces wybielania zębów przebiega szybciej.

Na bezpieczeństwo zabiegu wybielania zębów w dużej mierze wpływają zastosowane parametry pracy lasera Er:YAG, takie jak niska energia impulsu przy długim czasie jego trwania oraz znaczący rozmiar plamki lasera.

Badania dowodzą o wysokiej skuteczności metody FotonaTouchWhite™ zarówno w wybielaniu zębów żywych, jak i martwych oraz przebarwionych na skutek działania fluorozy czy niektórych leków.

Laserowe wybielanie zębów Kraków — korzyści dla lekarza, jak i pacjenta!

Zastosowanie technologii Er:YAG przy zabiegu wybielania zębów jest korzystne zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Zabieg za pomocą lasera przebiega 5-,10- krotnie szybciej oraz nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów światłoczułych co ma miejsce przy innych zabiegach podczas wybielania zębów. Cała procedura jest w pełni bezpieczna oraz nie ma ryzyka przegrzania miazgi.

Wybielanie zębów w gabinecie Alfa Dental & Beauty w Krakowie postawa na specjalistów

Gabinet Alfa Dental & Beauty mieści się w Krakowie ul. Blich 3/1, 31-502.  Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra, która zadba o ciebie i w bezpieczny sposób przeprowadzi zabieg, jakim jest wybielanie zębów. Jesteśmy kliniką z wieloletnim doświadczeniem, której możesz zaufać. Nasz salon został nagrodzony tytułem Best of Health & Beauty 2022 oraz Best of Health & Beauty 2023

Laser Er:YAG oraz Laser diodowy

Dlaczego powstają przebarwienia na zębach?

Przebarwienia na zębach mogą być spowodowane zarówno czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Dieta bogata w napoje i pokarmy silnie barwiące, palenie papierosów, czy też stosowanie niektórych płukanek mogą przyczynić się do zmiany koloru zębów.

Przyczyny wewnętrzne obejmują m.in. próchnicę, nadmierne ścieranie zębów, leczenie kanałowe, czy urazy.
Dodatkowo istnieją przyczyny ogólnoustrojowe, takie jak leczenie tetracyklinami, nadmiar fluoru, czy też nieprawidłowy rozwój szkliwa i zębiny.

Widoczność osadu nazębnego, kamienia, czy starych wypełnień również może wpływać na odbiór estetyczny uśmiechu. Dlatego regularne dbanie o higienę jamy ustnej i wizyty kontrolne u dentysty są kluczowe dla utrzymania białych i zdrowych zębów.

Zadbaj o swoje zęby, unikaj czynników powodujących przebarwienia, regularnie odwiedzaj dentystę i w razie potrzeby skorzystaj z profesjonalnych metod wybielania zębów, aby cieszyć się zdrowym i promiennym uśmiechem.