Laser Er:YAG 2940 nm

Laserowe wybielanie zębów Kraków

Bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów przy użyciu lasera .
Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu.

TECHNOLOGIA:
Laser Er:YAG 2940 nm 
Laser diodowy
 

 

ezpieczna metoda wybielania zębów

Preparaty dostępne w aptekach dają słaby i krótkotrwały efekt. Najbardziej zaawansowaną metodą jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej polega ona na nakładaniu preparatu na zęby, a następnie przyśpieszaniu jego działania za pomocą ciepła dostarczanego za pośrednictwem lampy halogenowej czy diody Led. Niekiedy jednak niepożądane, termiczne oddziaływanie światła może nieść za sobą nieodwracalne, negatywne skutki, takie jak nadwrażliwość zębów.

Dlaczego wybielanie zębów laserem jest bezpieczne?

Procedura laserowego wybielania zębów Kraków  to szybki, delkatny i nieinwazyjny zabieg, dzięki któremu możesz mieć piękny uśmiech. Wykorzystuje wiązkę lasera Er:YAG, która jest najlepiej absorbowana w wodzie, czyli w głównym składniku materiałów wybielających. Wiązka lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w cienkiej warstwie żelu wybielającego i nie przenika do głębszych struktur zęba, jak ma to miejsce w przypadku innych metod wybielania zębów. Cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania materiału wybielającego, a co za tym idzie proces wybielania przebiega szybciej.

Na bezpieczeństwo zabiegu w dużej mierze wpływają zastosowane parametry pracy lasera Er:YAG, takie jak niska energia impulsu przy długim czasie jego trwania oraz znaczący rozmiar plamki lasera. Badania dowodzą o wysokiej skuteczności metody FotonaTouchWhite™ zarówno w wybielaniu zębów żywych, jak i martwych oraz przebarwionych na skutek działania fluorozy czy niektórych leków.

Laserowe wybielanie zębów Kraków - korzyści dla lekarza, jak i pacjenta!

Zastosowanie technologii Er:YAG jest korzystne zarówno dla lekarza i pacjenta. Zabieg za pomocą lasera przebiega 5-,10- krotnie szybciej oraz nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów światłoczułych. Cała procedura jest w pełni bezpieczna oraz nie ma ryzyka przegrzania miazgi.

Wybielanie zębów w gabinecie Alfa Dental & Beauty w Krakowie

Gabinet Alfa Dental & Beauty mieści się w Krakowie ul. Blich 3/1, 31-502.  Nasi specjaliści to wykwalifikowana kadra, która zadba o ciebie i w bezpieczny sposób przeprowadzi zabieg. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, której możesz zaufać. Nasz salon został nagrodzony tytułem Best of Health & Beauty 2022