Laserowe

Wybielanie zębów TouchWhite™

Bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów przy użyciu FotonaTouchWhite™

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu.

Skuteczna metoda wybielania

Preparaty dostępne w aptekach dają słaby i krótkotrwały efekt. Najbardziej zaawansowaną metodą jest zębów w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej polega ona na nakładaniu preparatu na zęby, a następnie przyśpieszaniu jego działania za pomocą ciepła dostarczanego za pośrednictwem lampy halogenowej czy diody led. Niekiedy jednak niepożądane, termiczne oddziaływanie światła może nieść za sobą nieodwracalne, negatywne skutki, takie jak nadwrażliwość zębów.

Dlaczego wybielanie zębów laserem Fotona jest bezpieczne?

Opatentowana procedura wybielania zębówFotonaTouchWhite™ to najszybszy, najdelikatniejszy i zupełnie nieinwazyjny zabieg. Wykorzystuje wiązkę lasera Er:YAG, która jest najlepiej absorbowana w wodzie, czyli w głównym składniku materiałówwybielających. Wiązka lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w cienkiej warstwie żeluwybielającego i nie przenika do głębszych struktur zęba, jak ma to miejsce w przypadku innych metod wybielania zębów. Cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania materiału wybielającego, a co za tym idzie proces wybielania przebiega szybciej.

Na bezpieczeństwo zabiegu w dużej mierze wpływają zastosowane parametry pracy lasera Er:YAG, takie jak niska energia impulsu przy długim czasie jego trwania oraz znaczący rozmiar plamki lasera. Badania dowodzą o wysokiej skuteczności metody FotonaTouchWhite™ zarówno w wybielaniu zębów żywych, jak i martwych oraz przebarwionych na skutek działania fluorozy czy niektórych leków.

Korzyści dla lekarza, jak i pacjenta!

Zastosowanie technologii FotonaTouchWhite™ jest korzystne zarówno dla lekarza i pacjenta. Zabieg za pomocą laserów Fotona przebiega 5-,10- krotnie szybciej oraz nie wymaga stosowania dodatkowych preparatów światłoczułych. Cała procedura jest w pełni bezpieczna oraz nie ma ryzyka przegrzania miazgi.