Blizny na ciele czy twarzy to problem natury estetycznej i o ile np. blizny na ciele można ukryć np. odpowiednim ubraniem​,​ o tyle blizny na twarzy trudniej ukryć nawet pod warstwą makijażu.

Laserowe usuwanie blizn to skuteczne rozwiązanie na redukcję i wygładzenie blizn pourazowych czy pooperacyjnych. Zabieg ten jest bezbolesny, a czas rekonwalescencji jest krótki i wynosi od 3 do 7 dni w zależności od intensywności zabiegu.

 

Na czym polega zabieg usuwania blizn?

 

Laserowe usuwanie blizn, polega na kontrolowanym uszkodzeniu blizn wiązką laserową. Za wygląd blizny po zagojeniu czy będzie gładka i niewidoczna, czy np. nierówna oraz pozaciągana, odpowiadają włókna kolagenowe — ich jakość, ilość czy ułożenie przestrzenne. Dlatego ważne jest, aby wspomóc naturalne procesy kształtowania kolagenu. Każdy obszar poddany działaniu wiązki laserowej zapoczątkowuje szybką przebudowę blizny, pobudzając proces jej regeneracji.

 

Czy stare blizny na ciele również można skutecznie usunąć?

 

Zabieg wykonywany w oparciu o technologię IPL firmy VYDENCE pozwala na usuwanie z doskonałymi rezultatami zarówno starych, jak i świeżych blizn.

Przy bliznach starszych, które mają więcej niż 1 rok musimy co prawa wykonać więcej zabiegów, ale dzięki czemu uzyskujemy efekt bardziej gładkiej skóry, która niewiele różni się od otaczającej ją zdrowej. Natomiast w przypadku blizn świeżych rezultaty widoczne są niezwykle szybko.

 

Jakie blizny można usunąć za pomocą lasera?

 

Laser firmy VYDENCE jest urządzeniem stosowanym do przeprowadzania nieablacyjnych zabiegów regeneracyjnych. Pomaga zredukować zarówno rozstępy o barwie czerwonej, jak i białej, blizny atroficzne, świeże blizny po zabiegach chirurgicznych, blizny trądzikowe oraz melazmę.

 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu z użyciem lasera?

 

Zabieg usuwania i redukcji blizn w gabinecie Alfa Dental & Beauty w Krakowie zawsze poprzedzony jest konsultacją z ekspertem, lekarzem lub kosmetologiem.

Przyjmowane leki, czy np. spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek mogą mieć znaczenie i zdecydować czy taki zabieg może być wykonany. Więcej przeciwskazań do zabiegu znajdą Państwo pod linkiem "Laserowe leczenie blizn".